قالب با چند استایل مختلف

۸ دی ۱۳۹۱ نوشته شده توسط سيدرسول موسوي ۱۰ دیدگاه

اگر شما هم یک طراح وب هستید احتمالا به این فکر افتاده اید که برای قالبی که طراحی می کنید چند استایل مختلف داشته باشید تا کاربر بتواند با توجه به سلیقه خود طرح و رنگ دلخواهش را برای قالب انتخاب کند.
یا اینکه یک استایل ساده برای افرادی که از اینترنت کم سرعت استفاده می کنند و یک استایل زیبا و سنگین تر برای افرادی که از اینترنت پر سرعت بهره می برند ارائه دهید تا باعث جلب رضایت تمامی کاربرانتان شود.
کدهای پیش رو این خواسته به جا و منطقی شما طراح وب عزیز را به سادگی فراهم می کند و شما را در ارائه حرفه ای تر هنرتان یاری می دهد.
توجه کنید که در این روش امکان داشتن قالب با کدهای html مختلف نیست و تنها کدهای css قابل جایگذینی هستند.
ابتدا کدهای css قالب هایی را که طراحی کرده اید را در فایل های مختلف با نام های مختلف ذخیره کنید. توجه کنید که قالب پیش فرضتان را با نام default.css ذخیره کنید.
حالا فایل هایی که آماده کرده اید را آپلود کنید و آدرس آن فایل ها را در کدهای زیر که در بین تگ های head قالب قرار می گیریند قرار دهید.

به جز قالب پیش فرض تان که نامش default است در کدهای بالا در قسمت title نامی مناسب برگزینید.
حالا کافیست که دکمه های انتخاب قالب را در قسمت body قالبتان در اختیار کاربر قرار دهید مثلا کدهای زیر به صورت لینک این کار را می کنند.

حتما توجه کرده اید که نامی که برای هر استایل در قسمت title در مرحله قبل انتخاب کرده ایم را در کدهای بالا در داخل پرانتز setActiveStyleSheet قرار می دهیم.

دموی قالب با دو استایل مختلف

صله ای نخواهم از کسی چرا که طلا, تمام افتخار را از این دارد که
به رنگ گونه های من , زرد است….


۱۰ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاکفا